Do zeszłego roku WORD prowadził podobne spotkania dla szkół i przedszkoli. Program został także rozszerzony dla seniorów, którzy nierzadko są najbardziej zagrożonymi uczestnikami ruchu drogowego.
- Od zeszłego roku rozszerzyliśmy swój zakres działań także o seniorów. Jest to naszym zdaniem najmniej zaopiekowana pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, grupa społeczna. Bardzo licznie przychodzą uczestnicy, fajny jest odbiór. Seniorzy zadają także dużo pytań. Są naprawdę chętni są żeby zdobywać wiedzę z bezpieczeństwa ruchu drogowego. - mówił Marcin Ciężkowski, dyrektor WORD w Radomiu.
Każdego dnia na polskich drogach wielu pieszych uczestniczy w wypadkach drogowych. Często są to osoby w wieku senioralnym, które nie tylko odnoszą poważne konsekwencje zdrowotne, ale wielokrotnie uczestniczą w wypadkach ze skutkiem śmiertelnym.
- Jeżeli dojdzie do katastrofy lądowej czy katastrofy lotniczej, gdzie w jednym miejscu śmierć poniesie większa ilość osób. Najprawdopodobniej byłaby ogłoszona żałoba narodowa. Na Polskich drogach nadal ginie bardzo dużo ludzi. Gdybyśmy podsumowali tygodnie czy miesiące to nie okłamujmy się, powinniśmy mieć codziennie taką żałobę narodową. - tłumaczy mł. asp. Marcin Sawicki, wydział ruchu drogowego KWP.
Aby być bardziej widocznym na drodze warto mieć przy sobie odblaski lub założoną kamizelkę odblaskową. Między innymi takie upominki dostają seniorzy, którzy biorą udział w spotkaniu. - Są to upominki w postaci odblasków, kamizelki odblaskowej, a także inne suweniry, które seniorzy dostają dzięki wsparciu Mazowieckiego Centrum Pomocy Społecznej. Dostają także informatory na temat wpływu alkoholu oraz leków na kierowanie pojazdem. - wspomina Marcin Ciężkowski, dyrektor WORD w Radomiu.
Jak mówi Józef Bakuła sekretarz gminy Orońsko, statystki wypadków nie pozostawiają złudzeń, trzeba rozmawiać na takie tematy i uświadamiać seniorów na temat przepisów ruchu drogowego. - Niestety seniorzy w bardzo dużej części są uczestnikami różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Ponoszą konsekwencje nie tylko uszkodzenia ciała, ale często uczestniczą też w wypadkach ze skutkiem śmiertelnym. Warto na ten temat rozmawiać, przypominać po to, żeby nasi seniorzy ale także inni uczestnicy ruchu byli bezpieczni.
Seniorzy doceniają program spotkań i przyznają, że są one bardzo ważne i potrzebne.
- Człowiek popada w rutynę, a tutaj jest takie przypomnienie. Jeżeli my słuchamy panów, którzy są przeszkoleni to tam zawsze coś zostaje. Uważam, że to jest bardzo potrzebne. - mówi pan Andrzej, uczestnik spotkania „Seniorze bądź bezpieczny na drodze”
Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Seniorzy nie tylko uważnie słuchają wykładu, ale zadają również wiele pytań, aby dowiedzieć się wszystkiego co istotne dla ich bezpieczeństwa.