HydroTruck Radom wygrał z Polpharmą w pierwszym dniu memoriału Karola Gutkowskiego

Pierwszy memoriał Karola Gutkowskiego rozpoczął się od pojedynku Legii Warszawa z TBV Startem Lublin. Lepsi okazali się koszykarze ze stolicy, którzy wygrali różnicą czterech punktów.

Po zakończeniu pierwszego spotkania, koszykarze HydroTrucku Radom zaprezentowali się przed własnymi kibicami. Później pod dachem hali przy ulicy Narutowicza odsłonięto pamiątkową koszulkę z numerem 10 i nazwiskiem Karola Gutkowskiego, któremu poświęcone są trzydniowe zmagania. Swoją oprawę i flagę z namalowaną koszulką z nazwiskiem trenera, zaprezentowali także kibice. - Mam nadzieję, że pamięć o Karolu będzie wśród nas wiecznie żywa - powiedział podczas uroczystości Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Ostatnim akcentem pierwszego dnia memoriału był mecz pomiędzy HydroTruckiem Radom a Polpharmą Starogard Gdański. Pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się nieznacznym, dwupunktowym zwycięstwem gości. W drugiej odsłonie przyjezdni zaprezentowali się lepiej od miejscowych i wygrali już różnicą sześciu "oczek", na przerwę schodząc prowadząc 44:36. Podopieczni trenera Roberta Witki zabrali się w drugiej połowie za odrabianie strat. Poprawili skuteczność i z minuty na minutę odrabiali stratę. Udało im się też wyjść na prowadzenie, a w końcówce trafił z dystansu między innymi Rod Camphor   i HydroTruck prowadził 62:59.

Pierwsza część decydującej kwarty to przewaga zespołu ze Starogardu Gdańskiego. Niespełna pięć minut przed końcem prowadzili oni różnicą trzech "oczek" (66:69). Radomianie dążyli do odrobienia straty. Niecałe dwie minuty przed ostatnią syreną przegrywali 71:72, ale celną "trójką" popisał się Carl Lindbom (74:72). Radomianie dowieźli to prowadzenie wygrywając ostatecznie 79:75. W sobotę podopieczni trenera Roberta Witki zmierzą się z Legią Warszawa, a na zakończenie turnieju, w niedzielę, ze Startem Lublin.

HydroTruck Radom - Polpharma Starogard Gdański 79:75 (21:23, 15:21, 26:14, 17:16)