M.in., taką decyzję podjęła Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Włodarze związku specjalne posiedzenie w tej sprawie odbyli 28 i 30 kwietnia. Podczas zebrania rozpatrywano wnioski złożone przez kluby PKO Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi oraz 2. ligi na udział w poszczególnych klasach rozgrywkowych w sezonie 2021/2022.
W przypadku awansu piłkarzy Radomiaka Radom do Ekstraklasy, klub otrzymał licencję, ale pod warunkiem, że pojedynki w roli gospodarza rozgrywał będzie na stadionie zastępczym, a więc GKS-u Bełchatów. To właśnie na tym obiekcie w ostatnim czasie grał m.in Raków Częstochowa. Komisja przychyliła się do prośby "Zielonych" ze względu na to, że budowany jest obecnie obiekt piłkarski w Radomiu, który ma spełniać wymogi Ekstraklasy. Na obecnym stadionie MOSiR-u przy ulicy Narutowicza radomianie nie mogliby rozgrywać swoich spotkań, ponieważ stadion nie posiada m.in., podgrzewanej murawy.
Tymczasem licencji nie otrzymała m.in., Stal Mielec.
Warto wiedzieć:
Po analizie złożonych wniosków Komisja postanowiła:
1. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2020/2021 klubom:
- Legia Warszawa,
- Cracovia,
- Górnik Zabrze,
- Jagiellonia Białystok,
- Lech Poznań,
- Piast Gliwice,
- Lechia Gdańsk,
- Zagłębie Lubin,
- Pogoń Szczecin,
- Wisła Płock,
- Warta Poznań (na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim),
- Raków Częstochowa,
- Śląsk Wrocław,
- Arka Gdynia.
2. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom:
- Legia Warszawa,
- Cracovia,
- Górnik Zabrze,
- Jagiellonia Białystok,
- Lech Poznań,
- Piast Gliwice,
- Lechia Gdańsk,
- Zagłębie Lubin.
3. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym klubom:
- Pogoń Szczecin,
- Wisła Płock,
- Warta Poznań (na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim),
- Raków Częstochowa,
- Śląsk Wrocław.
4. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom:
- Podbeskidzie Bielsko Biała,
- Wisła Kraków.
W ramach nadzoru finansowego, klub Wisła Kraków został zobowiązany do terminowego realizowania zawartych ugód/porozumień bez możliwości ich dalszego odraczania.
5. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym klubom:
- Miedź Legnica,
- Korona Kielce,
- GKS Tychy,
- Widzew Łódź.
6. Przyznać licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym klubom:
- ŁKS Łódź,
- Radomiak Radom (na stadionie zastępczym w Bełchatowie).
7. Przyznać klubowi Górnik Łęczna licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym, infrastrukturalnym oraz z zakresu personelu i administracji.
Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5000 zł za naruszenie kryterium P.11 Podręcznika Licencyjnego.
8. Przyznać klubowi Bruk-Bet Termalica Nieciecza licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym i z zakresu personelu i administracji.
9. Przyznać klubowi Arka Gdynia licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 z nadzorem finansowym. Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci ostrzeżenia za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.
10. Przyznać klubowi Odra Opole licencję upoważniającą do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 (na stadionie zastępczym w Lubinie) z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.
Jednocześnie na klub został nałożony środek kontroli w postaci ostrzeżenia za naruszenie kryterium F.04 Podręcznika Licencyjnego.