Dlaczego administracja IT jest ważna?
Na początek należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego to właśnie administracja IT jest najpopularniejszą usługą realizowaną w ramach outsourcingu. Aby to zrozumieć, należy zdać sobie sprawę, jak ważna jest sprawność komputerów wykorzystywanych w firmie. Cały sprzęt komputerowy, w tym serwery, mają kluczowe znaczenie dla wydajności działania przedsiębiorstwa. Jeśli zawiodą, może to oznaczać ogromne straty zarówno finansowe, jak i wizerunkowe.
Zadaniem administratora IT jest właśnie utrzymanie pełnej sprawności komputerów oraz serwerów. Powinien monitorować ich działania, unowocześniać i aktualizować, a do tego w razie potrzeby zajmować się usuwaniem awarii. Pracami tymi musi więc zajmować się specjalista, osoba kompetentna oraz doświadczona. W efekcie utrzymanie takiego pracownika (zazwyczaj całego ich zespołu), jest dla firmy dużym obciążeniem finansowym.
Co wchodzi w skład administracji IT w ramach outsourcingu?
Lista zadań, jakimi powinien zajmować się administrator IT jest bardzo szeroka. Oczywiście wygląda ona identycznie, jeśli odpowiedzialność za ich wykonanie przejmuje na siebie firma zewnętrzna w ramach outsourcingu. Administrowanie całą infrastrukturą informatyczną obejmuje m.in.:
- - konserwowanie systemów informatycznych oraz ich zabezpieczanie,
- - weryfikowanie dostępności aktualizacji i ich instalowanie, jeśli się pojawią,
- - monitorowanie całej infrastruktury IT pod kątem jej bezpieczeństwa oraz sprawności,
- - wdrażanie nowych technologii, w tym modernizowanie obecnych systemów,
- - konfigurowanie wszystkich urządzeń oraz programów,
- - wykonywanie kopii zapasowych danych,
- - dokonywanie napraw w razie wystąpienia usterek,
- - regularne raportowanie wszystkich prac wykonanych w ostatnim okresie.
Jakie są zalety administracji IT w ramach outsourcingu?
Coraz więcej firm decyduje się na administrację IT w ramach outsourcingu z racji licznych korzyści wynikających z takiego rozwiązania. Do najważniejszych należy zaliczyć:
- - optymalizację kosztów – brak konieczności wydawania dużych pieniędzy na procesy rekrutacyjne oraz utrzymanie zespołu informatyków,
- - usunięcie ryzyka zatrudnienia niekompetentnych informatyków, co generuje wysokie koszty,
- - dostęp do najlepszych specjalistów IT,
- - kompleksowe wsparcie w ramach administrowania systemami informatycznymi, w tym w zakresie usuwania ewentualnych awarii,
- - zwiększenie bezpieczeństwa sieci, w tym przede wszystkim pod kątem przechowywanych danych.
Decydując się na outsourcing administracji IT postaw na usługi specjalistów!
Pamiętaj, że wszystkie powyższe korzyści wynikające z outsourcingu administracji IT uzyskasz tylko w przypadku korzystania z usług profesjonalistów. Decydując się na takie rozwiązanie, zawsze dokładnie prześwietl firmy, których oferty Cię zainteresowały. Tylko dobre przedsiębiorstwa, takie jak np. Vermont, gwarantują najwyższą jakość wsparcia informatycznego. Będzie relatywnie niedrogie, a do tego przede wszystkim kompleksowe. Fachowcy zajmą się nie tylko administrowaniem systemami czy bieżącym usuwaniem awarii, ale także m.in. projektowaniem nowych sieci i doradztwem w ramach zakupu sprzętu.