Ile może zarobić dostawca jedzenia?
Zarobki dostawcy jedzenia różnią się w zależności od wybranej firmy oraz liczby przepracowanych godzin. Najpopularniejsze marki, takie jak Glovo czy Stuart, mają gwarantowaną stawkę godzinową, która zaczyna się od 25 zł za godzinę. Za korzystanie z aplikacji pobierana jest niewielka prowizja. Jeśli w danym okresie kurier nie przyjmuje zleceń, nie musi jej opłacać. Dodatkowo dostawca może liczyć na atrakcyjne bonusy, np. za jazdę w godzinach szczytu czy wypełnianie questów. Kurierzy często dostają również napiwki od klientów.
Ostateczna wysokość wynagrodzenia zależy przede wszystkim od aktywności dostawcy. Im więcej godzin poświęca on na pracę, tym wyższy jest jego przychód. Dostawca jedzenia pracujący w standardowym wymiarze godzin (średnio 8 godzin dziennie) jest w stanie zarobić nawet 5000 lub 6000 zł miesięcznie! Doświadczeni kurierzy układają swój harmonogram tak, by jeździć w czasie największego zapotrzebowania, co przekłada się na wysokie wynagrodzenie. Najbardziej opłacalne są godziny popołudniowe i wieczorne, a także dni świąteczne.
Zalety pracy jako dostawca jedzenia
Satysfakcjonujące zarobki to tylko jedna z wielu zalet tej pracy. Kolejnym atutem dostarczania jedzenia jest możliwość samodzielnego ułożenia grafiku. Na przykład kurier Glovo wcześniej rezerwuje godziny pracy w kalendarzu, dzięki czemu może zadecydować, jak będzie wyglądał jego dzień. Z tego powodu praca jako dostawca jedzenia jest idealna dla studentów i osób, które są już na etacie, ale potrzebują dodatkowego źródła dochodu. Dodatkowo dostawca sam decyduje o tym, jakim pojazdem się porusza. Jeśli masz rower, skuter lub samochód, możesz wykorzystać go w pracy. Nie masz pojazdu? Wypożyczysz go od firmy lub partnera flagowego, takiego jak Avalon Logistics Group.
Praca jako dostawca jedzenia – wymagania i predyspozycje
Wśród wielu osób panuje przekonanie, że dostawcą jedzenia może być każdy. Nie jest to do końca prawda. Podjęcie tej pracy nie wymaga wprawdzie doświadczenia czy wyższego wykształcenia, jednak dostawca powinien posiadać szereg pożądanych cech i umiejętności. Podstawą są oczywiście doskonałe panowanie nad pojazdem i znajomość przepisów drogowych. W przypadku dostarczania jedzenia autem wymagane jest prawo jazdy.
Od dostawcy jedzenia oczekuje się również wysokiej kultury osobistej. Klienci mają możliwość ocenienia usługi i zostawienia napiwku. Jeśli kontakt z osobą dostarczającą zamówienie nie jest satysfakcjonujący, w aplikacji pojawia się negatywna opinia. Traci na tym nie tylko pracodawca, ale i sam dostawca. Ponadto kurier musi orientować się w topografii miasta oraz cechować się doskonałą koordynacją i koncentracją.
Jak zacząć pracę jako dostawca jedzenia?
Pracę w charakterze dostawcy jedzenia możesz rozpocząć w kilku prostych krokach. Wystarczy, że przejrzysz oferty poszczególnych firm i wybierzesz opcję, która wydaje się dla Ciebie najkorzystniejsza. W przypadku Bolt Food praca opiera się zazwyczaj na umowie zlecenie lub B2B. Na początku należy zarejestrować się na stronie danej firmy i podać wymagane dane. Pierwszy kurs możesz zarezerwować zaraz po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji i odebraniu torby dostawczej!
Zależy Ci na przejrzystych warunkach umowy i najlepszych warunkach pracy? Skontaktuj się z partnerem rozliczeniowym najpopularniejszych aplikacji dostawczych! Avalon Logistics Group ułatwi Ci proces rekrutacji i zajmie się wszystkimi formalnościami. Wybierając taką opcję, zagwarantujesz sobie legalne zatrudnienie bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej. Doświadczeni doradcy wspomogą Cię na każdym etapie pracy i rozliczą za Ciebie podatki.