1. Otręby
Otręby, a w szczególności otręby pszenne swe dobroczynne działanie zawdzięczają zawartemu w nich nierozpuszczalnemu błonnikowi. Ponieważ błonnik ten nie ulega strawieniu, przemieszczając się wzdłuż przewodu pokarmowego, zbiera i jednocześnie oczyszcza jelita z niestrawionych resztek żywności. Jeśli więc chcesz oczyścić organizm, poranna owsianka powinna na stałe wejść w Twój nawyk żywieniowy.
2. Woda z cytryną
Szklanka wody z cytryną wypita na czczo to chyba najprostszy sposób, aby pomóc organizmowi w usunięciu szkodliwych toksyn. Co więcej, zamianę porannej kawy na szklankę wody z sokiem z cytryny rekomendują nie tylko dietetycy, ale również kardiolodzy, dermatolodzy i urolodzy. Wszystko dzięki cudownym właściwościom cytryny, która nie tylko oczyszcza, ale również równoważy pH, wzmacnia system odpornościowy i pomaga zachować skórze zdrowy wygląd.
3. Ocet jabłkowy
O korzystnym wpływie octu jabłkowego na nasze zdrowie wiadomo już od dawna. Ocet dostarcza organizmowi wiele witamin, minerałów i kwasów organicznych. Ponadto, zawarte w nim pektyny przyspieszają nie tylko usuwanie toksyn z organizmu, ale również metabolizm. Wniosek jest prosty. Jeśli zdrowie jest dla Ciebie ważne, dodawaj ocet jabłkowy do sałatek i dressingów.
4. Suplementy diety
Dobrym sposobem by oczyścić nasz organizm jest wybór naturalnego suplementu diety. Saluran z algami z linii Vitana dzięki zawartości alg, a w szczególności chlorelli, pobudza wydalanie z organizmu szkodliwych substancji i tym samym działa detoksykująco. Ponadto uszczelnia ścianki jelit, co zapobiega wtórnemu przenikaniu toksyn do organizmu.
5. Dieta oczyszczająca
Kuracja polega na jedzeniu przez kilka lub kilkanaście dni tylko gotowanych albo surowych warzyw i owoców. Wskazane jest również picie dużej ilości wody, herbatek oczyszczających oraz naturalnych soków. Taka dieta zmusza organizm do korzystania z własnych zapasów, przyczynia się do wydalania zbędnej wody oraz usuwa chore komórki i ogniska zapalne.
6. Hydrokolonoterapia
Hydrokolonoterapia to całościowa metoda oczyszczania jelita grubego. Zadaniem tego zabiegu jest wzmocnienie i stymulacja pracy jelit, polepszenie wchłaniania substancji odżywczych i minerałów, usunięcie nagromadzonych złogów i toksyn oraz zapobieganie powstawaniu wzdęć i zaparć. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zabieg dla każdego. Z tego powodu można go wykonać tylko po konsultacji z lekarzem.