Recital Ewy Dałkowskiej, to sentymentalna podróż do wspomnień z twórczością m.in. A. Osieckiej, M. Hemara, Z. Herberta, S. Balińskiego czy J. Tuwima. Głównym motywem, który łączy wykonywane przez artystkę utwory jest nostalgia za tym co przeminęło, a jednocześnie tak bardzo ubogaciło naszą wrażliwość na piękno słowa. W programie recitalu, znajdą się również piosenki zaangażowane, które ściśle wiążą się ze stanem wojennym, w którym, artystka dawała koncerty w ramach Teatru Domowego, co w tamtych czasach było aktem wielkiej odwagi i artystycznej niezależności. Oprawę muzyczną dla wykonywanych w koncercie utworów, stanowić będzie muzyka znakomitych kompozytorów m.in. S. Krajewskiego, J. Derfla, S. Staszewskiego, S. Radwana. Publiczność będzie miała okazję posłuchać 20 utworów w nowych aranżacjach, m.in. "Z kim tak Ci będzie źle jak ze mną", "Na pierwszy znak", " Kiedy mnie już nie będzie" "Sylwester w Budapeszcie", "Stara piosenka".
Wykonawcy:
Ewa Dałkowska / śpiew
Aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Stworzyła wiele niezapomnianych kreacji zarówno teatralnych, jak i filmowych. Współpracowała z największymi twórcami polskimi, m.in. z: Andrzejem Wajdą, Janem Englertem, Zygmuntem Hubnerem, Antonim Krauze, Andrzejem Barańskim, Edwardem Żebrowskim, Andrzejem Trzos - Rastawieckim, Krzysztofem Zaleskim, Tomaszem Manem, Agnieszką Holland, Krzysztofem Zanussim. Talent i charyzma aktorki przyciągają także młodych twórców. W 2011 roku Ewa Dałkowska zagrała w nagradzanym na festiwalach krótkometrażowym Święcie Zmarłych w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. W 2015 roku Dałkowska wystąpiła także w filmie Body/Ciało Małgorzaty Szumowskiej oraz w filmie Smoleńsk Antoniego Krauzego, gdzie wcieliła się w rolę Marii Kaczyńskiej. W stanie wojennym działała w podziemiu.
Janusz Bogacki / fortepian
Pianista, kompozytor, aranżer. Debiutował w 1964 r. w kabarecie studenckim "Fermata" z Maciejem Zembatym. W 1965 r. rozpoczął stałą współpracę z Polskim Radiem i Telewizją. W III programie Polskiego Radia prowadził zespół jazzowy, w którym grali m.in.: Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowski, Henryk Majewski, Zbigniew Jaremko. Współpracował także z West Deutsche Rundfunk w Kolonii i zespołem jazzowym Free Art.Set. w Essen. W Polsce założył zespół jazzowy High Water Mark. Skomponował i nagrał dla Polskiego Radia i TVP ok. 350 piosenek, współpracując m.in. z: Agnieszką Osiecką, Maciejem Zembatym, Jackiem Janczarskim, Jonaszem Koftą, Ireneuszem Iredyńskim, Wojciechem Młynarskim.
Recital odbędzie się w sobotę, 18 grudnia o godz. 18.00 w Resursie Obywatelskiej w Radomiu, ul. Malczewskiego 16.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny