Sesja została przerwana w środę, 11 września, po godzinie 21. Została wznowiona w czwartek, 12 września, o godzinie 18.
Tuż przed godziną 18 w sali pojawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Radomiaka, która przysłuchiwała się obradom.
Na początku głos zabrał prezydent Radosław Witkowski.
- Kontynuując wczorajszą dyskusję: ja jestem przygotowany i ta autopoprawka jest gotowa zgodnie z tą konstrukcją, jaką wczoraj wypracowaliśmy, czyli z odjęciem 12 milionów, które miały zostać przeznaczone na budowę boisk przy ulicy Łokietka. Ja jeszcze jednak apeluję o przemyślenie tej decyzji i przegłosowanie projektu w pierwotnej wersji. Dziś możemy się umówić, że to moje zobowiązanie, a na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku, to państwo musieliby podjąć kierunkową uchwałę, bez której nie rozpoczniemy tej inwestycji. Możemy zagwarantować sobie pieniądze tanie, do których w najbliższym czasie nie wrócimy, bo nie ma takiej możliwości żebyśmy co pół roku podwyższali kwoty emisji obligacji. Dziś możemy kierunkowo wyznaczyć zabezpieczenie środków na tę inwestycję. O samym podjęciu tej inwestycji możemy w marcu lub kwietniu przyszłego roku zdecydować wspólnie - powiedział.
Dariusz Wójcik, przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości poprosił o 10-minutową przerwę na zapoznanie się z autopoprawką.
- Projekt uchwały przygotowany przez pana prezydenta na wczorajszą sesję i z dzisiejszą autopoprawką, to jest to, na co wczoraj się umawialiśmy. Wychodząc naprzeciw temu, że hala i stadion muszą zostać ukończone, poprzemy ten projekt, choć mamy pewne zastrzeżenia. Nie wyrażamy jednak zgody na budowę boisk przy Łokietka. Pierwsza potrzeba to dokończenie Radomskiego Centrum Sportu, również stadionu z czterema pełnymi trybunami, a nie tylko dwoma. Boiska są ważne, ale nie najważniejsze. Są ważniejsze inwestycje w mieście - powiedział po przerwie radny Wójcik.
Radni Prawa i Sprawiedliwości ostatecznie wstrzymali się w głosowaniu. Za było 9 radnych, przeciw 1 (Mirosław Rejczak), a 12 się wstrzymało. W związku z tym projekt uchwały z autopoprawką został przegłosowany.
Marta Michalska-Wilk, przewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej zwróciła się do radnych PiS-u: - Gdybyście byli faktycznie za dokończeniem Radomskiego Centrum Sportu, to podnieślibyście rękę w głosowaniu "za" - powiedziała.
- W tym miejscu chcę podziękować wszystkim radnym, którzy poparli tę uchwałę i chcą dokończyć Radomskie Centrum Sportu. Stadion i hala są nam potrzebne i bierzemy pełną odpowiedzialność - dodała Michalska-Wilk.
- Radni PiS wstrzymali się od głosu, aby prezydent mógł dokończyć tę inwestycję i wziąć za to pełną odpowiedzialność. Przychylnie patrzymy na ten projekt, ale nie zgadzamy się z tym jak zostało to przygotowane, bo zostało to zrobione na kolanie. Gdybyśmy nie chcieli dokończenia tego projektu, to zagłosowalibyśmy przeciwko - zapewnił Dariusz Wójcik.
- Dziękuję wszystkim radnym, którzy poparli tę uchwałę, którzy chcą dokończyć RCS. Bierzemy za tę inwestycję pełną odpowiedzialność - skomentował Radosław Witkowski.
Głos zabrał także Dawid Zwierzyk, prezes stowarzyszenia TylkoRadomiak.
- W imieniu stowarzyszenia TylkoRadomiak, absolutnie bez żadnych podziałów partyjnych, sympatii czy antypatii, dziękujemy za to głosowanie i za to, że ta inwestycja zostanie dokończona. Czekamy na ten stadion bardzo długi czas i mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli oglądać mecze Radomiaka z trybun przy Struga - powiedział Zwierzyk.
Przypomnijmy, że aktualizacja łącznych nakładów finansowych miała wynieść 46 600 000 zł. Z projektu uchwały zostało wycofane 12 milionów złotych, które miały zostać przeznaczone na budowę kompleksu boisk treningowych przy ulicy Łokietka. W jej ramach zostanie natomiast dokończona budowa Radomskie Centrum Sportu, czyli hali i stadionu przy ulicy Struga, a także poprawione oświetlenie na stadionie przy ulicy Narutowicza oraz wyremontowane boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Rapackiego.
W najbliższych dniach ma zostać podpisana umowa z nowym wykonawcą Radomskiego Centrum Sportu, który dokończy umowę. To konsorcjum firm: Erekta Budownictwo Specjalistyczne Sp. z o.o. oraz Interiors Karolina Pawlak. Według przeprowadzonej inwentaryzacji, hala jest skończona w 85 proc., a stadion w 53 proc. W przetargu uwzględniono również budowę dróg z odwodnieniem i oświetleniem, służących obsłudze radomskich obiektów. Zgodnie z warunkami przetargu hala i stadion mają być gotowe nie później niż za 12 miesięcy od daty podpisania umowy.