Zwolennicy technologii standardowych a może lepiej przestarzałych, a może po prostu murowanych powiedzą, że nie jest to możliwe. I…. będą mieli rację. Dlatego też jako że życie idzie do przodu, technologie się zmieniają i modyfikują, a my chcemy żyć nowocześniej, bardziej EKO i w zgodzie z naturą to zawsze można zmienić technologię. Czy zimny cement jest dla nas naturalny? Czy pustak to coś co znajdziemy w lesie, nad jeziorem czy w górach? No na pewno nie. Wcześniej od nas zrozumieli to Kanadyjczycy, Skandynawowie czy nawet nasi zachodni sąsiedzi i przeszli na technologie drewniane.
Najbardziej wydajna, ekologiczna i energooszczędna jest technologia budowania domów szkieletowych drewnianych. Niestety domy szkieletowe wielu kojarzą się z tanimi niedużymi drewniakami, tzw. Kanadyjczykami, które szybko się nagrzewają i wychładzają, a na dodatek są głośne. Inni mówią, że to domy nie na polskie warunki, gdzie jest długo zimno i wilgotno. I to są mity, pozostałe z początku lat 90-tych gdzie różni domorośli „developerzy” próbowali zaszczepić tą technologię na polskim rynku.
Dzisiaj jest inaczej tylko od inwencji architekta zależy, jaką nada twojemu domowi formę. Ściany zewnętrzne domu szkieletowego można wykończyć oblicówką z drewna i wtedy powstanie klasyczny dom drewniany. Bez trudu można je otynkować i będzie wyglądać jak każdy dom murowany. Jeśli ktoś zechce pokryć je płytkami klinkierowymi, uzyska efekt podobny jak w domu o ścianach trójwarstwowych. Te sposoby wykończenia można twórczo i dekoracyjnie łączyć.
Aktualnie technologia szkieletowa nie stawia ograniczeń co do standardu energetycznego domu i jego wyposażenia. Ze względu na coraz wyższe wymogi dotyczące termoizolacyjności przegród zewnętrznych stosuje się podwójną termoizolację - wewnątrz szkieletu oraz na zewnątrz niego. Co ciekawe dom szkieletowy może osiągnąć standard pasywny. Warto dodać, że drewniane domy pasywne są budowane nawet na obszarach o zimnym klimacie i doskonale zdają egzamin, a więc mit, że nie jest to dom na polskie warunki klimatyczne jest całkowicie wyssany z palca.
No to jeżeli wyjaśniliśmy sobie, że mity fatalnych „kanadyjczyków” nie istnieją to podsumujmy zalety takiego budowania.
- Domy w technologii szkieletowej buduje się szybko i taniej w porównaniu do technologii tradycyjnej;
- Są energooszczędne i nie wymagają dużych nakładów finansowych na ich utrzymanie.
- Są ekologiczne
- Można je budować również zimą
- Bardzo szybko się nagrzewają i są jak termos.
Jeżeli przekonałem cię do tej technologii ale jesteś z natury człowiekiem zajętym lub wręcz przeciwnie ale tak czy siak dom byś chciał ale bez wysiłku to zapraszam cię na inwestycję w Radomiu przy ul. Klwateckiej. Radzę się pospieszyć bo zostały tylko dwa reszta ma swoich właścicieli, którzy byli szybsi od Ciebie.
Czekamy - więcej TUTAJ.
Telefon: tel. 665 918 388, tel. 530 775 155
Adres: ul. Św. Wacława 23 lokal 926-600 Radom – siedziba i biuro sprzedaży
E-Mail:biuro.rdd@gmail.com