Uroczystości były podzielone na dwa dni. Pierwsza część odbyła się w piątek, 13 grudnia. W Miejskiej Bibliotece Publicznej wykład zatytułowany „Wspomnienie o bohaterce wojny 1920 roku Teresie Grodzińskiej” wygłosił dr Adam Duszyk. Natomiast w niedzielę, 15 grudnia na cmentarzu rzymskokatolickim złożono kwiaty na grobie Teresy Grodzińskiej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, służb mundurowych, parlamentarzyści oraz młodzież szkolna z Moniatycz i Stefankowic (okolice Hrubieszowa, gdzie zginęła Grodzińska). Instytut Pamięci Narodowej reprezentował prezes dr Jarosław Szarek oraz naczelnik Delegatury IPN w Radomiu Danuta Pawlik. Złożono kwiaty na grobie i oddano hołd bohaterskiej sanitariuszce.
Następnie uroczystości przeniosły się do kościoła garnizonowego. Przed mszą św. dr Adam Duszyk przypomniał biogram Teresy Grodzińskiej. - Pochowano ją w Radomiu. Bez instytucjonalnych nakazów. Radomianie sami ogłosili żałobę i tłumnie pożegnali sanitariuszkę — mówił podczas uroczystości historyk.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/hold-dla-teresy-grodzinskiej-zdjecia/61490
Mszę św. w intencji śp. Teresy sprawował bp gen. bryg. dr Józef Guzdek – biskupa polowego Wojska Polskiego. Oprawę zapewniła Orkiestra Wojskowa w Radomiu i Szkolna Grupa Rekonstrukcji Historycznej w barwach Ochotniczej Ligii Kobiet.
Na uroczystościach obecna była także Joanna Potocka, przedstawicielka rodziny Teresy Grodzińskiej. - Moja prababcia Bronisława, matka Teresy dowiedziała się o śmierci córki na lubelskim dworcu, gdyż ruszyła za swoimi dziećmi, które poszły na wojnę. To był dla niej wielki cios. Inni członkowie rodziny udali się do Chełma, gdzie pierwotnie pochowano Teresę. Jej ciało było straszliwe zmasakrowane, że najbliżsi członkowie rodziny mogli rozpoznać ją tylko po inicjałach na fartuchu. Prababcia Bronisława nigdy nie dowiedziała się, w jakich okolicznościach zginęła Teresa. Oszczędzono tego bólu sercu matki - mówiła podczas uroczystości Joanna Potocka.
https://www.cozadzien.pl/radom/uczcza-pamiec-teresy-grodzinskiej/61214