Wykonawca wszedł na plac budowy w listopadzie ubiegłego roku. Od tego czasu cały czas toczą się prace. Nowy blok powstanie na Michałowie, u zbiegu ulic Piastowskiej i Łokietka. - Wykonaliśmy prace, które były potrzebne i niekoniecznie zauważalne, ale za to bardzo kosztowne. Powstały choćby specjalne kolumny, które pomogły wzmocnić ten niestabilny grunt, a także fundamenty. Jesteśmy na poziomie zero, od którego tak naprawdę rozpoczyna się nasza widoczna praca, którą będzie widać na przestrzeni miesięcy. Prace idą zgodnie z harmonogramem, termin ich zakończenia nie jest zagrożony - mówi Mateusz Kosonóg, prezes firmy Kosonóg Budownictwo, wykonawcy inwestycji.
W ramach inwestycji powstanie 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych. Władze miasta nie ukrywają, że to oferta kierowania głównie do ludzi młodych, których nie stać na zakup mieszkania czy zaciągnięcie kredytu hipotecznego. - Potężna inwestycja, jeśli chodzi o budownictwo komunalne. Mieszkania będą praktyczne: będą zarówno lokale trzypokojowe, jak i kawalerki czy mieszkania dwupokojowe - tłumaczy Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Koszt budowy tego bloku to ponad 29 mln zł. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2025 r. Wykonawca zapewnia jednak, że jeśli prace będą szły zgodnie z planem to budynek może być oddany do użytku nieco wcześniej.
https://www.cozadzien.pl/radom/nowy-blok-powstanie-przy-ul-lokietka-na-michalowie/89870
Nowy blok na Michałowie ma być dopiero początkiem tego typu inwestycji. Podczas wizyty na placu budowy Radosław Witkowski, obecny włodarz naszego miasta i kandydat na prezydenta w następnej kadencji poinformował, że w trakcie kolejnych pięciu lat na tym stanowisku będzie chciał oddać do użytku 500 mieszkań komunalnych. Do tej liczby prezydent wlicza już 90 mieszkań, które powstaną w ramach tej inwestycji. - Jest to kierunek prawidłowy, cała Europa realizuje taką politykę i myślę, że w Polsce, w Radomiu, takie budownictwo jest bardzo potrzebne - komentuje Kazimierz Woźniak, radny Bezpartyjnych Radomian.
https://www.cozadzien.pl/radom/powstanie-blok-kogeneracyjny/98326
Na szczegóły, choćby lokalizacyjne, trzeba jeszcze zaczekać. Prezydent zapewnia, że miasto pracuje jednak nad miejscem, gdzie takie bloki mogłyby zostać wybudowane. - Czekamy na założenia rządowego programu, bo tam mogą być różne kryteria, obecnie nie jesteśmy ich w stanie przewidzieć. Pracujemy nad 8-9 potencjalnymi lokalizacjami, żeby być przygotowanym na różne scenariusze i pozyskać ze środków rządowych jak najwięcej pieniędzy - tłumaczy Witkowski.
Nowe mieszkania, które powstają na Michałowie będą mogli wynajmować mieszkańcy, których maksymalny dochód nie przekracza określonej kwoty. W przypadku czteroosobowej rodziny, to kryterium wyniesie 11 tys. zł. Dodatkowym warunkiem będzie też nieposiadanie własnego lokalu mieszkalnego.