Na rok akademicki 2022/2023 radomski uniwersytet przygotował 4 tys. miejsc. W sumie na ośmiu wydziałach dostępnych jest 37 kierunków. Wśród nowych są m.in.: menadżer produktu, analityka gospodarcza, bezpieczeństwo wewnętrzne, lingwistyka stosowana, dziennikarstwo i nowe media, bezpieczeństwo i jakość produkcji żywności. Na Wydziale Mechanicznym od tego roku uruchomiono również robotykę i automatyzację procesów na studiach I stopnia.
W tym roku, po raz kolejny, prym wiedzie Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. - Tu zainteresowanie jest największe. Na pierwszym miejscu oczywiście kierunek lekarski. Chętnych jest 1600 osób na 100 dostępnych miejsc na studiach stacjonarnych i 280 osób na 60 dostępnych na studiach niestacjonarnych – mówi prof. Dariusz Trześniowski, rzecznik UTH w Radomiu.
https://www.cozadzien.pl/edukacja/nowy-kierunek-studiow-na-uth/83760
Sporym zainteresowaniem cieszą się też takie kierunki jak: pielęgniarstwo I i II stopnia, fizjoterapia i kosmetologia. - Nasze kierunki medyczne wygrywają i co roku mamy bardzo dobry nabór – cieszy się prof. Sławomir Bukowski, rektor UTH w Radomiu. - Co ważne również w nadchodzącym roku akademickim oddajemy nowe laboratoria, z których będą mogli korzystać i przyszli lekarze i pielęgniarki. To są laboratoria immunologii i biochemii – będą bardzo nowoczesne – mówi rektor.
Jak przyznają władze uczelni, prawie na wszystkie kierunki wzrósł nabór, średnio o pięć procent w stosunku do ubiegłorocznego.
https://www.cozadzien.pl/radom/czepkowanie-absolwentow-pielegniarstwa/84099
Na drugim miejscu pod względem zainteresowania znalazł się Wydział Filologiczno-Pedagogiczny. - Nieodmiennie dużym zainteresowaniem cieszy się filologia angielska, studia I stopnia. Jest półtorej osoby na miejsce. Całkiem dobrze wypada także lingwistyka stosowana i dziennikarstwo I stopnia. Będziemy również kontynuować nabór na unikatowy kierunek dziennikarstwo i nowe media – mówi rzecznik UTH.
W tym roku miłym zaskoczeniem – dla uczelni – jest również Wydział Sztuki. - Chętnych jest więcej niż w ubiegłym roku m.in. na architekturę wnętrz czy na sztukę. Na tym etapie nie ma zagrożenia, że jakiś kierunek nie ruszy – przyznaje rektor.
Drugi etap rekrutacji będzie trwał do końca września.