W klubach sprzedawano przede wszystkim prasę polską i tę wydawaną w krajów bloku wschodniego, przede wszystkim w ZSRR. Ale w MPiK-u można też było kupić publikacje z Zachodu. Znacznie szerszy ich wybór znajdował się w czytelniach wchodzących w skład większości klubów, z których korzystać można było bezpłatnie, wystarczył dowód tożsamości jako zastaw. W klubach działały też kawiarenki, serwującego kawę, herbatę, napoje gazowane, czasem ciastka. Organizowano tu wystawy oraz, po przestawieniu foteli, normalnie ustawionych wokół niskich stolików, spotkania z artystami czy ciekawymi ludźmi i kameralne koncerty. Przy klubach działały też szkółki języków obcych.
W Radomiu Klub MPiK został oficjalnie otwarty 26 listopada 1970 roku, choć działalność statutową rozpoczął kilka miesięcy wcześniej. Otrzymał lokal o powierzchni 620 m na parterze bloku przy ul. Traugutta 31/33. Siedziba była na tyle obszerna, że można tu było prowadzić kawiarnię, która w razie potrzeby przeistaczała się w salę widowiskową, i czytelnię. Ta dysponowała nawet 350 tytułami gazet i czasopism polskich i zagranicznych. Można tu było przeczytać np. względnie świeże wydanie „The Times” czy „Bravo”. W niewielkim lokalu z boku budynku funkcjonowała księgarnia.
https://www.cozadzien.pl/radom/spacerkiem-po-miescie-panstwowy-urzad-repatriacyjny/81344
Radomskim MPiK organizował rozmaite imprezy kulturalne, m.in. wystawy, wernisaże, koncerty, spotkania literackie, a także proponował naukę języków obcych. To z inicjatywy MPiK-u radomianie mogli się spotkać m.in. z prof. Stanisławem Lorentzem, historykiem sztuki i Dyrektorem Muzeum Narodowego w Warszawie w latach 1935-1982, językoznawcą Witoldem Doroszewskim, Stanisławem Różewiczem i Stanisławem Grochowiakiem, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim, Danielem Olbrychskim, Gustawem Holoubkiem, wybitnym pianistą Piotrem Palecznym, Mieczysławem Rakowskim, Ireną Szewińską czy Hubertem Wagnerem.
1 stycznia 1990 roku, gdy kielecki oddział Przedsiębiorstwa Upowszechniania Książki i Prasy wstrzymał dotacje, klub przeszedł do Agencji Klubów MPiK „Prasa – Książka - Ruch” w Warszawie. Wkrótce przekształcił się w spółkę o nazwie Klub Międzynarodowej Książki i Prasy. Nie na długo, bo już w 1992 roku został zamknięty. W jego miejsce miasto powołało instytucję samorządową pod nazwą Miejskie Centrum Kultury i Informacji Międzynarodowej. Od 2009 roku to część Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.