Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Szpital na Józefowie otrzyma nowoczesny sprzęt do dezynfekcji

Szpital na Józefowie otrzyma nowoczesny sprzęt do dezynfekcji

IVM UV-C MED, bo tak nazywa się sprzęt, składa się z 17 lamp, które poprzez emisję promieniowania światła ultrafioletowego UV-C zabija wszelkie wirusy i bakterie z powietrza oraz mebli i innych urządzeń znajdujących się w odkażanym pomieszczeniu. Proces dezynfekcji za pomocą urządzenia jest szybki i trwa kilkanaście minut. Fundacja „Lepsza Jakość Życia” podarowała jedno takie urządzenie Mazowieckiemu  Szpitalowi Specjalistycznemu w Radomiu, aby szpital mógł szybko i skutecznie walczyć z koronawirusem i innymi wirusami oraz bakteriami na terenie szpitala.

- Skonstruowaliśmy urządzenie, które zostanie przekazane do Mazowieckiego  Szpitala Specjalistycznego w Radomiu pod nazwą IVM UV-C MED, które służy do  dezynfekcji promieniowaniem UV-C o specyficznej długości fali 254 nm, które  skutecznie dezynfekuje i zabija wszelkie wirusy, bakterie jak także osławionego COVID-a - mówi Konrad Grzeszczyk, prezes UV-C MED, producent urządzeń. - Jest to urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu nie tylko do placówek medycznych, ale także do obiektów publicznych, gdzie musimy przeprowadzić  dezynfekcję. Co jest najbardziej istotne dezynfekcję możemy przeprowadzić, szybko, skutecznie i bez używania  odczynników chemicznych, które mogłyby spowodować zmiany. Metoda dezynfekcji UV-C znana jest od lat. Nasze urządzenie charakteryzuje się tym, że  mamy dużą gamę produktów autonomicznych, które same jeżdżą, przemieszczają się, mogą w sposób autonomiczny dezynfekować nam pomieszczenia. Są to urządzenia o  bardzo dużej mocy, gdzie dezynfekcja pomieszczenia o powierzchni ok. 30 m kw. trwa 15 minut, co usprawnia pracę personelowi medycznemu - tłumaczy.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Jak twierdzi Tomasz Skura, prezes MSS, dezynfekcja pomieszczeń w szpitalu jest  potrzebna każdego dnia. Dlatego posiadanie takiego urządzenia pomoże zachować sterylność w szpitalu oraz usprawni pracę jego personelu. - Dzięki darowiźnie dostaliśmy urządzenie nowoczesne, szybkie i drogie w zakupie, i za to podwójnie dziękujemy. Szpital jako całość wymaga oczywiście większej ilości takich urządzeń, ale ta „jaskółeczka” jest już plusem. Potrzebujemy ciągłej, systematycznej sterylizacji powierzchni, nie tylko w czasie epidemii czy w czasie zakażeń wewnątrzszpitalnych, ale potrzebujemy go praktycznie dzień w dzień, bo sytuacje zagrożeń bakteriami czy wirusami w szpitalu są powszechnością. Szpital potem wydaje znaczne ilości pieniędzy na antybiotykoterapię, a też zaburza ciągłość leczenia, zmiany miejsc pobytu pacjentów, kohortacji pacjentów, zmiany oddziałów. Takie urządzenie zapewnia nam komfort. Jesteśmy pewni, że w takich pomieszczeniach, w których to urządzenie działa, zachowana jest sterylność mikrobiologiczna – tłumaczy prezes szpitala.

Zdaniem prof. Adama Kobayashi, kierownika klinicznego oddziału neurologii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu wykorzystanie światła ultrafioletowego UV-C jest szczególnie przydatne w czasie walki z koronawirusem.

- Wiemy z własnych doświadczeń i z doniesień, że stężenie wirusa w danym pomieszczeniu ma znaczenie jeśli chodzi o infekcyjność i o ciężkość przebiegu choroby, jeśli ona wystąpi. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli skutecznie i w
krótkim czasie dekontaminować pomieszczenia. Będziemy w stanie szybko  przywracać te pomieszczenia do używalności dla innych pacjentów. Jest to metoda  zalecana przez WHO oraz przez Główny Inspektorat Sanitarny w Polsce. Wielką zaletą urządzenia jest szybkość działania. To bardzo ważne  w sytuacji potencjalnego kontaktu z pacjentem podejrzanym o zakażenie koronawirusem. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kto z pacjentów jest nosicielem, czy jest chory i w momencie, kiedy do nas trafi, możemy go bezpiecznie transportować na oddział zakaźny czy też do szpitala jednoimiennego, a w tym czasie zrobić dezynfekcję, gdyż przy tradycyjnie stosowanych metodach, które do tej pory stosujemy, czyszczenie takiego oddziału trwa kilka dni. Przy pomocy lamp UV-C jesteśmy w stanie to zrobić w ciągu kilku godzin i przystosować do przyjęcia pacjentów przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa personelu – wyjaśnia prof. Kobayashi.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Jedno takie urządzenie kosztuje prawie 25 tys. zł. Fundacja „Lepsza Jakość Życia” planuje zakup 10 takich sprzętów, by przekazać je do szpitala na radomskim Józefowie. W tym celu na zrzutka.pl została uruchomiona zbiórka. Każdy może
pomóc w zbiórce na zakup urządzeń IVM UV-C MED. Link do zrzutki - TUTAJ.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy