Kobieta – bandytka
Niezwykle śmiałego napadu bandyckiego dokonano w Kozienicach. W dniu 28 ub. m. między godziną 4-5-tą rano, do domu Jana Amanta na przedm. Borki, wtargnęło trzech bandytów, wśród których była kobieta.
Bandyci po sterroryzowaniu domowników rewolwerem, splondrowali mieszkanie zabierając około 2.000 złotych gotówką, w drobnych banknotach w czem było 100 złotych bilonem.
Po dokonaniu rabunku bandyci zbiegli.
Zawiadomiona policja rozpoczęła energiczny pościg.
Napad ten ze względu na udział w nim kobiety, wywołał wśród mieszkańców Kozienic niezwykłą sensację.
Ziemia Radomska nr 277, 2 grudnia 1932
____________________________________________
Uroczyste otwarcie „Świetlicy Inwalidzkiej”. Celem zogniskowania życia kulturalno-oświatowego i towarzyskiego wśród członków Pow. Koła Związku Inwalidów Wojennych R.P. w Radomiu ich rodzin i sympatyków, otwarta zostanie w dniu 2 grudnia rb. w zremontowanym i odpowiednio przerobionym lokalu po b. kinie „Miraż” przy ul. Żeromskiego 15, Świetlica Inwalidzka.
Przy świetlicy uruchomione będą czytelnia pism perjodycznych, dzienników i wydawnictw ilustrowanych, a także różne gry towarzyskie w specjalnie na ten cel przeznaczonych pokojach.
Świetlica otwarta będzie codziennie od godz. 19. Wejście bezpłatne.
Pożyteczna ta placówka zasługuje ze wszechmiar na poparcie ze strony szerokich mas społeczeństwa Radomskiego.
Ziemia Radomska nr 274, 30 listopada 1933
____________________________________________
Usiłowane samobójstwo. Dnia 28 b.m., w godzinach wieczorowych, w pokoju hotelu Kupieckiego przy ul. Żeromskiego 2, usiłował popełnić samobójstwo niejaki Edwarda Cisłowski, zam. w Radomiu na przedm. Zamłynie przy ul. Zielonej 20. Połknął on w tym celu 10 pastylek weronalu. Samobójstwo spostrzeżono wskutek jęków dobywających się z pokoju. Przewieziono go do szpitala św. Kazimierza gdzie znajduje się na kuracji. Życiu jego nie zagraża niebezpieczeństwo.
Ustalono, że Cisłowski wynajął pokój specjalnie w celach samobójczych. Przyczyną tragicznego kroku były niesnaski rodzinne.
Ziemia Radomska nr 274, 30 listopada 1933
____________________________________________
Namiętna działaczka. Dnia 29 ub. m., Sąd Okręgowy w Radomiu rozpatrywał sprawę 32 letniej Katarzyny Szepetowskiej, mieszkanki wsi Sadkowice, pod Lipskiem nad Wisłą, oskarżonej o działalność wywrotową. Szepetowska była członkinią Niezal. Partji Chłopskiej, po zlikwidowaniu, której wpadła na oryginalny pomysł ciągnięcia zysków ze składek Członkowskich i w tym celu usiłowała zakładać koła K.P.P. (Komunistyczna Partia Polski – przyp. red.) w okolicznych wsiach. Pozatem łudziła się nadzieją otrzymania stałej gaży od C.K.K.P.P. (Centralny Komitet KPP – przyp. red.) za swą pracę dla dobra komuny. Sąd po przeprowadzonej rozprawie skazał Szepetowską na 3 lata więzienia bez zawieszenia.
Ziemia Radomska nr 275, 1 grudnia 1933
____________________________________________
Otwarcie drogi Radom-Jeżowa Wola
W nadchodzącą niedzielę 18 b.m. odbędzie się uroczyste otwarcie nowozbudowanej drogi Radom – Jeżowa Wola.
Jak już podawaliśmy, wydział budownictwa magistratu w tym roku wybudował 1.200 metrów drogi, wykańczając w ten sposób odcinek drogi na terenie miasta.
Resztę drogi do Jeżowej Woli wybudował wydział Sejmiku Radomskiego.
Uroczystość otwarcia tej drogi odbędzie się o godzinie 10.30, w obecności przedstawicieli miasta i powiatu i zaproszonych gości przy granicy miasta (przy mostku).
W programie otwarcia jest przewidziane posadzenie drzewka pamiątkowego przez każdą zaproszoną osobę.
Magistrat zorganizował środki lokomocji dla uczestników otwarcia, które będą zgrupowane przed gmachem Zarządu Miejskiego.
Ziemia Radomska nr 263, 16 listopada 1934