Piątek, 4 lutego
Park zimowych niespodzianek. To najnowsza propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr dedykowana najmłodszym mieszkańcom naszego miasta. Uczestnicy spotykają się w parku im. Jacka Malczewskiego, by wspólnie z edukatorkami z Kozienickiego Parku Krajobrazowego odkryć tajemnice, które skrywa przyroda zimą, a także nauczyć się rozpoznawać ślady pozostawione przez zwierzęta w naszym najbliższym otoczeniu. Udział w naszej grze będzie okazją do integracji, zabawy i dużej dawki ruchu na świeżym, zimowym powietrzu. Start wydarzenia o godz. 14.00 z Amfiteatru przy ul. Śniadeckich 2. Obowiązują darmowe zapisy.
https://www.cozadzien.pl/kultura/pelna-niespodzianek-zabawa-terenowa/79602
Nowa wystawa w "Malczewskim". "Kobieta. Współczesne artystki i artyści pamięci Anny Bilińskiej” - to tytuł nowej wystawy w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Będzie można zobaczyć niemal 40 prac autorstwa 26 twórców. Artyści zaprezentują malarstwo, projekty modowe oraz rzeźbę. Kuratorem wystawy jest Małgorzata Ziewiecka, która od kilku lat podąża śladami Anny Bilińskiej. Pisze o niej książkę. Postanowiła zaprosić współczesne artystki i artystów do udziału w projekcie, którego Anna Bilińska nie zdążyła zrealizować. Artyści tworzący lub przeznaczający swoje dzieła na wystawę otrzymali przytoczony cytat, zatem ich dobór nie jest przypadkowy, podobnie jak układ dzieł, które zobaczą zwiedzający w muzealnych salach. Na wystawie zwiedzający zobaczą dzieła trojga artystów związanych z Radomiem: Edyty Jaworskiej - Kowalskiej, Jakuba Dominika Strzeleckiego i Dariusza Jędrasiewicza. Wernisaż o godz. 17.00.
https://www.cozadzien.pl/kultura/wystawa-pamieci-anny-bilinskiej/79625
Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem. Jak wyglądałaby Polska, gdyby nie było II wojny światowej? Co mogłoby się dziać w Warszawie pełnej Polaków, Żydów i Ukraińców? Na rozmowę z Ziemowitem Szczerkiem o jego najnowszej książce „Cham z kulą w głowie” zaprasza MOK Amfiteatr. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w Amfiteatrze przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach – pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru.
„Ostatni” na Dużej Scenie. W piątek, sobotę i niedzielę w Teatrze Powszechnym będzie można obejrzeć „Ostatniego” Maksyma Gorkiego w reżyserii Antona Malikova. To teatralny thriller o trudnych relacjach, rodzinnych tajemnicach i spojrzeniu w głąb siebie po długiej przerwie wraca – o godz. 19 – na Dużą Scenę. „Ostatni” to historia barona finansowego Iwana Kołomyjcewa i jego rodziny. Po utracie stanowiska Kołomyjcewowie zmuszeni są opuścić swoją rezydencję i porzucić wystawny styl życia. Nowa rzeczywistość, w jakiej znajduje się rodzina, obnaża ich zagubienie, niesamodzielność, wzajemną niechęć, zamiłowanie do przemocy. Egzystencjalny portret „Ostatnich” to zapis stanu, w którym człowiek staje przed wyzwaniem zbudowania czegoś nowego, odnalezienia się w sytuacji, gdy wolność osobista zależna jest ściśle od gospodarki. Gdy własne przemyślane decyzje muszą ustąpić koneksjom, powiązaniom zawodowym i korupcyjnym układom. Wstęp płatny.
Sobota, 5 lutego
VI Zlot Morsów w Jastrzębiu. Początek wydarzenia o godz. 13.30 - zbiórka nad zalewem, rejestracja, przywitanie grup morsowych i gości, o godz. 14.00 bieg Morsa (dystans 2100m, obowiązuje morsowy strój); 14.30 - rozpoczęcie zabaw grup morsujących; 15.30 - rozgrzewka i "chrzest" nowych morsów i foczek; 15.45 - wspólne wejście do wody (morsowanie).16.00 - wodowanie i konsumpcja słodkiej jednostki (okolicznościowego tortu) z okazji obchodów 600-lecia powstania Jastrzębia. 16.15 - poczęstunek (grochówka, kiełbasa, bigos, ciasto, herbata) oraz coś mocniejszego na morsowe gardełko, wspólna zabawa przy ognisku i muzyce. W trakcie zlotu, przewidziano zbiórkę dla małego Miłosza.
Stand-up w Domu Kultury „Borki”. „Uwaga! Mamy wątpliwość” to stand-up Aleksandry Radomskiej i Pauliny Potockiej. Radomska to blogerka, która od zawsze kocha pisać i dużo gadać. Autorka bestsellerowej książki „Mam wątpliwość”. Absolwentka socjologii. Współpracowała z Onetem - jako felietonistka i dziennikarka, tworzyła dla Na Temat i WP. Paulina Potocka od kilku lat z powodzeniem prezentuje swoje poczucie humoru na scenach w całym kraju. Została wielokrotnie wyróżniona na licznych festiwalach komediowych. Słynie z wyrafinowanych żartów i nieszablonowego podejścia do stand-upu. Występowała w Polsacie, TVP Rozrywka i Comedy Central Polska. Jej ulubiona piosenka to „Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech”. Początek o godz. 20; wstęp płatny.
Niedziela, 6 lutego
Seks dla opornych. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 18 na Scenę Kameralną na „Seks dla opornych”. Alice i Henry, małżonkowie z 12-letnim stażem, uzbrojeni w egzemplarz „Seksu dla opornych", meldują się w modnym hotelu z misją rewitalizacji swojego, przeżywającego kryzys, związku. Wspólne lata odcisnęły na kochającej się niegdyś parze swoje piętno... Wzajemne pretensje i urazy doprowadzą małżonków niemal do rozstania. Czy poradnikowe recepty pomogą im uratować związek i na nowo rozpalić wygasłą namiętność? A może okaże się, że w miłości najbardziej liczy się coś zupełnie innego? Wstęp płatny. Spektakl można obejrzeć także 4 i 5 lutego.