Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

"Aktywny Samorząd Uczniowski" w PG 11


[gallery id=1067]


Zajęcia dla członków Samorządów Uczniowskich obejmowały następujące zagadnienia: podstawy prawne działania Samorządu Uczniowskiego, wybory i kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego, realizacja projektów - organizacja imprez szkolnych, współpraca z innymi organizacjami szkolnymi i pozaszkolnymi a także pozyskiwanie funduszy na realizację własnych projektów.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Ze względu na charakter spotkania uczestnicy nie tylko uzyskali niezbędne informacje z zakresu wyżej wymienionych zagadnień, ale także wzięli udział w zadaniach praktycznych przygotowanych przez prowadzących. Podczas ich realizacji uczniowie wykazali się kreatywnością, operatywnością, umiejętnością negocjacji oraz uzasadnienia swoich racji, które są niezwykle istotne podczas pracy w Samorządzie Uczniowskim. Barbara Kutkowska przygotowała prezentację dla opiekunów, której tematyka obejmowała: podstawy prawne działania Samorządu Uczniowskiego, prawa i obowiązki Samorządu i regulamin jego działalności. Ponadto opiekunowie wymienili doświadczenia w pracy z młodzieżą mówili nie tylko o swoich osiągnięciach i sukcesach ale zwracali również uwagę na sprawy trudne, problemowe dyskutując możliwe rozwiązania.

Uczestnicy doszli do wniosku, że aby podnieść jakość pracy samorządów szkolnych, należy uświadomić młodzieży, nauczycielom i pracownikom obsługi w szkole istotę samorządności uczniowskiej. Trzeba tak organizować pracę z młodzieżą, by miała ona (młodzież) wpływ na to, co się dzieje wokół, dążyć do tego, aby uczniowie dobrowolnie przyjmowali na siebie obowiązki w samorządzie i poczuwali się do współodpowiedzialności za wszystko, co dzieje się w klasie i szkole, stwarzać takie warunki, by wszyscy uczniowie w szkole czuli się potrzebni, stanowili społeczność, za którą wspólnie odpowiadają.

W spotkaniu udział wzięli członkowie Samorządów Uczniowskich radomskich Publicznych Gimnazjów nr 11, 10, 14, 22 oraz 6 wraz z opiekunami.

Spotkanie miało charakter szkoleniowo-warsztatowy a zajęcia odbyły się w dwóch zespołach: dla młodzieży - prowadzone przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum nr 11 Anetę Wrochnę i Monikę Podsiedlak oraz dla opiekunów - prowadzone przez Barbarę Kutkowską - doradcę metodycznego Radomskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu oraz Izabelę Dorosz opiekuna Samorządu Uczniowskiego Publicznego Gimnazjum nr 11.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Na koniec spotkania zebrani opiekunowie samorządów uczniowskich doszli do wniosku, że takie konferencje, organizowane cyklicznie, mogłyby zaowocować powstaniem forum samorządów gimnazjów miasta Radomia.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Polecamy