Dwa lata później został przeniesiony do modernistycznej, białej wilii przy ul. Mickiewicza 31 (wzniesiono ją, według projektu radomskiego architekta Kazimierza Prokulskiego, na początku lat 40. dla majora lotnictwa Ernsta Kundta, od sierpnia 1941 do 16 stycznia 1945 r. gubernatora dystryktu radomskiego). W 1956 roku Państwowy Dom Harcerza został przemianowany na Młodzieżowy Dom Kultury. Siedziba pozostała ta sama.
Działalność przeznaczoną dla dzieci i młodzieży placówka rozpoczęła, w 1952 roku, od dwóch sekcji: fotograficznej i plastycznej. Rok później uruchomiono bibliotekę, a w 1960 – sekcję szachową. W latach 60. i na początku 70. MDK prowadził w mieście fotoplastikon, gdzie wyświetlano zdjęcia. Pracowali tu jako instruktorzy m.in. Helena Stadnicka i Jan Langer. W 1974 roku w Młodzieżowym Domu Kultury powstał Amatorski Teatr „Uśmiech”, a cztery lata później – Zespół Taneczny „Piruecik” i Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso”.
https://www.cozadzien.pl/radom/adresy-kultury-miejski-osrodek-kultury-amfiteatr/85191
W 1991 roku placówka została z ul. Mickiewicza przeniesiona na Gołębiów – do wolno stojącego, nowego budynku przy ul. Daszyńskiego 5. W 2002 roku, z okazji 50-lecia, władze miasta przekazały MDK-owi dodatkowo zabytkowy budynek przy ul. Słowackiego 17. Jednocześnie placówka otrzymała imię Heleny Stadnickiej – tancerki, m.in. u słynnego Siergieja Diagilewa, organizatorka radomskiego Ogniska Choreograficznego, przez 34 lata związana z MDK-iem. W budynku przy ul. Daszyńskiego funkcjonowała Kuźnia Talentów.
W 2012 roku władze miasta postanowiły zredukować działalność MDK o połowę; przestała funkcjonować Kuźnia Talentów.
„Wielokierunkowa działalność MDK adresowana jest do dzieci i młodzieży wszystkich grup wiekowych. Młodzieżowy Dom Kultury uzupełnia i wzbogaca proces edukacji szkolnej oraz wychowania” - czytamy na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury. - „Działa na rzecz właściwego zagospodarowania czasu wolnego, sprzyja rozwojowi zainteresowań, umiejętności oraz wrażliwości wychowanków. Promuje twórczość dzieci i młodzieży. Z uczestnikami zajęć pracują wysoko wykwalifikowani nauczyciele, których cechuje wiedza i szczególny dar pedagogiczny”.
https://www.cozadzien.pl/kultura/adresy-kultury-teatr-powszechny-im-jana-kochanowskiego/84678
Orkiestra Grandioso uznawana jest za jedną z najlepszych w Europie i na świecie. Studio Piosenki „Fermata”, zespoły taneczne: „Piruecik”, „Etiuda” i „Arabesqa”, zespół akrobatyczny „Pajęczarki” oraz „Gym Team MDK Radom”, a także zespoły teatralne Uśmiech i Scena 05 to laureaci wielu nagród na przeglądach czy festiwalach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. W MDK działają również koła gry na instrumentach klawiszowych, gitarze, perkusji i chór Gospel Radom.
„W ofercie znajdują się także zajęcia w dziecięcych i młodzieżowych pracowniach plastycznych. Placówka proponuje również zajęcia baletowe, sportowe (koło rowerowe MTB), tańca nowoczesnego, komputerowe, naukę języka włoskiego oraz sekcję szachową. MDK organizuje liczne imprezy, konkursy, przeglądy, turnieje i wystawy” - możemy przeczytać na stronie Młodzieżowego Domu Kultury.
Odbywają się tu imprezy o zasięgu ogólnopolskim: Biennale Plastyczno-Fotograficzne Dzieci i Młodzieży „Przyroda”, Biennale Grafiki Warsztatowej Dzieci i Młodzieży „Drukarnia Wyobraźni”, Biennale Fotograficzne „Moja Mała Ojczyzna”, Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i Melodia” oraz Festiwal Tańca „Tańcz z Nami”. MDK organizuje również Biennale Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Nasi Mniejsi Bracia – gatunki chronione” oraz turnieje z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. MDK jest też koordynatorem kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. W czasie wakacji i ferii zimowych odbywają się tu półkolonie, półzimowiska, warsztaty i plenery artystyczne.
https://www.cozadzien.pl/kultura/adresy-kultury-okisz-resursa-obywatelska/84476
O popularności MDK świadczy liczba uczestników. Rocznie w kołach zainteresowań uczestniczy ok. 1500 osób.