Radio Rekord Radom 29 lat z Wami Radio Rekord Radom 29 lat z Wami
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjEiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

Co będzie działo się w weekend?

Co będzie działo się w weekend?

Piątek, 19 stycznia

Nowa wystawa w Elektrowni. Mazowieckie Centrum sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza o godz. 18 na wernisaż wystawy Justyny Kisielewicz „Keep the faith”. „W tej historii zabieram głos w pierwszej kolejności jako kobieta, potem artystka, przedstawicielka wolnego zawodu, osoba wychowana w duchu wiary katolickiej i w końcu jako obserwatorka z obu stron oceanu „ - pisze artystka. Justyna Kisielewicz (ur. 1983) w 2011 ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wcześniej studiowała amerykanistykę i stosunki międzynarodowe. W swoich pracach nawiązuje do wątków kultury masowej i odważnie łączy różne konwencje, tworząc barwne i eklektyczne przedstawienia. Miała wystawy indywidualne m.in. w Sydney, Berlinie, San Francisco. Mieszka i pracuje w Miami.

Urodzinowe bluesowanie Maćka Trzmiela. Łaźnia – Radomski Klub Środowisk twórczych i Galeria (ul. Żeromskiego 56) zaprasza o godz. 18 na wieczór z muzyką bluesową. W programie utwory mistrzów gatunku, m.in. Tadeusza Nalepy, BB Kinga, Elvisa Presleya, Muddy Waltersa, w wykonaniu zespołu w składzie: Krzysztof Chodacki – gitara, Wojtek Matyja – gitara basowa, Ryszard Strzelczyk - perkusja, Michał Bławat - wokal, gitara, Maciek Trzmiel –harmonijki ustne. Wstęp wolny.

A może do teatru? Teatr Powszechny zaprasza o godz. 18 na spektakl „Szalone nożyczki”. To tytuł brawurowej, niezwykle zabawnej komedii kryminalnej „z niespodzianką”, ale również nazwa wyjątkowego salonu fryzjerskiego niejakiego Antoniego Wziętego, w sąsiedztwie którego popełnione zostaje tajemnicze morderstwo... Przebieg akcji spektaklu zależy w dużej mierze od... publiczności, dlatego każdego wieczoru przedstawienie ma zupełnie inny przebieg! Aktorzy wspólnie z widzami odtwarzają całą sytuację, po czym publiczność wyłania postać podejrzaną o dokonanie zabójstwa... Arcyzabawny tekst w reżyserii specjalisty od komedii, Jerzego Bończaka. Spektakl można obejrzeć także w sobotę i niedzielę. Wstęp płatny

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjciIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+

Wodecki welcome to. To wielowymiarowe widowisko sceniczne prezentujące największe przeboje twórcy „Chałup”. Oprócz doświadczenia muzyki na żywo w autorskich aranżacjach (Włodzimierz Korcz, Max Fedorov, Jan Krutul) na solistów, zespół wokalny i band instrumentalny, okraszonej feerią świateł i ruchem scenicznym, wsiądziemy do wehikułu czasu, którego stery przejmą Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, by zabrać nas w świat żywych wspomnień o Zbigniewie Wodeckim, opowiedzieć je, wyśpiewać i wygrać. Fenomenalne, wymagające ekstremalnych czasem umiejętności wokalnych, popisy 10-osobowego zespołu Polyphonics pod kierownictwem Pawła Głowińskiego, przyprawiające o dreszcz brzmienie żywej trąbki, skrzypiec, fortepianu, gitary basowej czy perkusji, przeboje takie jak „Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Z tobą chcę oglądać świat” czy „Oczarowanie”, a także wzruszająca podróż do przeszłości z wyjątkowymi gośćmi specjalnymi. Godz. 19, sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Wstęp płatny.

 

Sobota, 20 stycznia

Koncert Big Bandu Mundana z Moniką Urlik. „Emmanuel”, „Birdland”, „Fly Me to The Moon” czy „Decadence” – to tylko kilka spośród wielu utworów, które zabrzmią podczas wyjątkowego styczniowego wydarzenia. Muzykom radomskiego big bandu pod kierunkiem Zbigniewa Bidzińskiego będzie tym razem towarzyszyć – jako wokalistka i skrzypaczka – Monika Urlik. Big Band Mundana powstał w roku 1993. Dwudziestoosobowa orkiestra ma na swoim koncie udział w kilkudziesięciu festiwalach krajowych i zagranicznych, skąd przywiozła wiele nagród i wyróżnień. Monika Urlik to wokalistka i skrzypaczka, a także dyrygentka chóralna, kompozytorka i autorka tekstów, a obecnie studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (śpiew solowy, specjalizacja – muzyka dawna). Śpiewała w filmowej wersji „Króla Lwa”, a w ostatniej wersji filmowej „Pinokia” wciela się w postać błękitnej wróżki. Miejsce: Resursa Obywatelska. Czas: godz. 19. Wstęp płatny – 20 zł. Wejściówki dostępne m.in. w kasie Resursy.

Na Scenie Kameralnej. Teatr Powszechny zaprasza o godz. 19 na monodram „Shirley Valentine”. Shirley Valentine to kobieta, jakich wiele. Swoje życie podporządkowała rodzinie, spędza całe dnie w kuchni, a rytm jej dni i tygodni wyznacza domowy jadłospis i trasa: dom - zakupy - dom. Poznajemy ją w momencie, gdy w jej życiu pojawia się coś, co nieodwracalnie zburzy ów mechaniczny porządek rzeczy. Ten punkt zwrotny sprawi, że pozbawiona marzeń kobieta zacznie analizować i na nowo porządkować swój świat. Czy Shirley znajdzie w sobie odwagę i siłę, by zacząć wszystko od nowa? Spektakl będzie można zobaczyć także w niedzielę. Wstęp płatny.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjQxIiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

 

Niedziela, 21 stycznia

Powszechny dla dzieci. O godz. 13 na scenie Fraszka rozpocznie się spektakl „Daszeńka”. Które dziecko nie marzy o tym, aby mieć szczeniaczka? Spektakl nawiązuje do tego dziecięcego marzenia - opowiada o psim dzieciństwie i dorastaniu. Jego bohaterka, urocza foksterierka Daszeńka z pasją gania za własnym ogonem, jest smakoszem mleka, uwielbia bajki na dobranoc, rozrabia i psoci, ma przy tym nieprzebrane pokłady wdzięku, zadaje morze pytań i nieustannie dziwi się wszystkiemu. Skądś to znamy? Bezpretensjonalna, zabawna historia o uczeniu się świata, poznawaniu reguł i zdobywaniu doświadczenia, ale także o odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem zwierzątka. Klasyka literatury dziecięcej w atrakcyjnym teatralnym wydaniu. Wstęp płatny.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Dlaczego Jacek Malczewski nie został zięciem Józefa Brandta? Jak postrzegano w Paryżu Olgę Boznańską ze względu na jej przywiązanie do mody przełomu wieków? Na czym polegało wspólne tworzenie Matejki i Gryglewskiego? Jeżeli jesteście państwo ciekawi tych i wielu innych intrygujących historii, to odwiedźcie Muzeum im. Jacka Malczewskiego, gdzie o godz. 12 rozpocznie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Polscy monachijczycy”. Koszt: 10 zł.

Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".

Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjMiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+DQo=

#WieszPierwszy

Najnowsze wiadomości

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE1IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Najczęściej czytane

PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K
PGlucyBkYXRhLXJldml2ZS16b25laWQ9IjE5IiBkYXRhLXJldml2ZS1pZD0iNDRiMTc2NDFiYzk4ODk1OTZhMmQ3YjdmZDU0YjVmZTUiPjwvaW5zPg0K

Polecamy