Poczta Polska zainteresowana jest budową siedziby przeładunkowej w Radomiu. Także u nas będzie świadczona nowa usługa „dokodowywania adresów i listów”. - Zostanie utrzymana część przewozów, która mogłaby trafić do innego województwa, a zostanie w Radomiu. Taką usłyszeliśmy deklarację – mówi po wczorajszym sejmowym spotkaniu m.in. z zarządem Poczty Polskiej i radomskimi pocztowcami poseł PiS Andrzej Kosztowniak.
Jak poinformował na swoim profilu na Facebooku poseł PiS Andrzej Kosztowniak, wczoraj (9 marca) w Sejmie odbyło się spotkanie polityków, zarządu Poczty Polskiej (prezes Marek Chibowski, dyrektor Centrum Zarządzania Zasobami Ludzkimi Jerzy Garycki, dyrektor Biura Zarządu Magdalena Pacuła) oraz radomskich pocztowców, podczas którego padły zapowiedzi nowych inwestycji oraz konkretne deklaracje.
- Usłyszeliśmy potwierdzenie informacji o tworzeniu w Radomiu centrum ,,dokododywania adresów listów i paczek". To dobra informacja w sytuacji podjętej ,,złej decyzji" w 2011 r., która doprowadza do przeniesienia części usług logistycznych poczty z Radomia do Kielc, co wiąże się również z przeniesieniem etatów pocztowych – czytamy na profilu posła. Decyzja ta, choć dobra dla Kielc, uszczupliła zasoby ludzkie w oddziale poczty w Radomiu.
- Wydaje się, że część tej decyzji obroniliśmy. Mimo że w Kielcach będzie ta serwerownia, to w Radomiu część też będzie realizowana – wyjaśnia dziś w rozmowie z „Co Za Dzień” Andrzej Kosztowniak. Dodatkowo to w Radomiu świadczona będzie nowa usługa tzw. „dokodowywania” polegająca na uzupełnieniu kodów na listach i paczkach. Póki co nie wiadomo, ile osób znajdzie tu pracę. Negocjacje w tym zakresie mają docelowo doprowadzić do zapewnienia jak największej liczby wakatów dla pracowników z Radomia. - Dzisiaj to jest walka o to, by z grona prawie 140 osób, które pracują w centrum logistycznym, ochronić jak największą liczbę osób. Mamy pewność, że centrum dokodowywania czy uzupełniania będzie w Radomiu i będzie niejako miejscem centralnym. Zostanie utrzymana część przewozów, która mogłaby trafić do innego województwa, a zostanie w Radomiu. Taką usłyszeliśmy deklarację – dodaje polityk i zapowiada chęć spotkania się z nowym zarządem Poczty Polskiej, którego wybór przed nami.
Jak dowiedzieliśmy się, Poczta Polska jest ponadto zainteresowana budową nowej siedziby przeładunkowej w Radomiu. - Wiem, że mają się odbyć rozmowy z prezydentem miasta. Strategia firmy Poczty Polskiej jest zmieniana, bo ostatnie lata przyniosły raczej jej zwijanie. My chcemy utrzymać ją w takiej formule, w jakiej była przez dziesiątki lat. Chcemy przede wszystkim, aby to Poczta Polska obsługiwała cały rynek dotyczący paczek i listów w Polsce – wyjaśnia Kosztowniak.