Przedstawienie kandydatur odbyło się na poniedziałkowej konferencji prasowej. Rozpoczął ją Mirosław Maliszewski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, który pochwalił działania radomskich struktur w sprawie zawarcia samorządowego paktu, popierającego Radosława Witkowskiego na fotel prezydenta miasta. - To jedno z pierwszych, jak nie pierwsze, porozumienie w sprawie wspólnego startu w wyborach samorządowych w dużych miastach. Dajemy przykład innym regionom, że warto osiągać kompromis - mówił Mirosław Maliszewski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Czy kompromis udało się osiągnąć w kwestii liczby kandydatów do radnych? Polskie Stronnictw Ludowe będzie miało na listach cztery miejsca, w tym nie ma żadnej jedynki. Z takiego układu zadowolony jest jednak Adam Duszyk, przewodniczący radomskich struktur partii. - To są bardzo dobre, biorące miejsca. Zrobiliśmy dokładną analizę wyborów sprzed czterech lat i tych ostatnich parlamentarnych, kto z nas ma jaki potencjał i w którym okręgu. Ten układ jest dla nas korzystny. Braliśmy też pod uwagę poparcie PSL-u w naszym mieście - tłumaczył Duszyk.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/psl-zaproponowalo-swoich-kandydatow-do-rady-miejskiej-zdjecia/98402
I tak, pierwszym kandydatem będzie wspomniany Duszyk. Wystartuje on z okręgu nr 4, na miejscu nr 3. Jeden z jego głównych postulatów to kwestia np. budowy centrum logistyczno-przeładunkowo-targowego w naszym mieście, na którym skorzystają nie tylko rolnicy, ale też i lotnisko. - Nasz region słynie z produkcji zdrowej żywności: owoców, warzyw. Pan poseł Maliszewski cały czas zabiega o nowe rynki, które się przed nami otwierają, np. te azjatyckie. Producenci tej żywności mają problem ze spakowaniem towarów i ich wysyłaniem. Takie centrum logistyczno-przeładunkowe ze strefą cargo na lotnisku jest naszemu miastu bardzo potrzebne - zaznaczał Duszyk.
Najwyższe miejsce z kandydatów PSL-u zajmie Agnieszka Stolarczyk, dyrektorka radomskiego Medyka. Będzie na pozycji nr 2 w okręgu 3. Jak podkreśla, przede wszystkim będzie chciała skupić się na służbie zdrowia. - Jestem pracownikiem i menadżerem ochrony zdrowia. Chciałabym wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie, żeby poprawić jakość obsługi medycznej w naszym mieście - zapewniła Stolarczyk.
https://www.cozadzien.pl/radom/polska-2050-przedstawila-kandydatow-do-rady-miejskiej/98332
O rozwój oferty kulturalnej naszego miasta będzie chciała zadbać Ilona Pulnar-Duszyk, która od wielu lat pracuje w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Wystartuje ona w okręgu nr 2 z pozycji nr 6. W programie PSL-u dla Radomia znalazły się takie kwestie jak budowa filharmonii, odbudowa zamku czy rewitalizacja rynku. - Dla mnie ważne jest to, żeby budować tożsamość i przywiązanie do Radomia. Wydaje mi się, że miasto nawet przez swoich mieszkańców jest postrzegane jako miejsce mało przyjazne do życia i należałoby to zmienić - mówiła Pulnar-Duszyk.
Czwartym kandydatem do rady będzie Bartosz Bednarczyk, znany m.in. z organizacji radomskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy działalności w różnych organizacjach pozarządowych. Wystartuje z okręgu nr 5 na miejscu nr 4. - Moim marzeniem jest to, żeby władza była bliżej ludzi. Chciałbym, żeby te inicjatywy obywatelskie były jeszcze bardziej wspierane samorząd miasta Radomia - zapowiadał Bednarczyk.
https://www.cozadzien.pl/radom/akt-kinga-bogusz-odeszla-z-prawa-i-sprawiedliwosci/98297
W programie radomskiego PSL-u jest także m.in. przeniesienie urzędów centralnych do Radomia czy też wzmocnienie roli Uniwersytetu Radomskiego poprzez rozwój wydziałów prawa i medycznego, a także budowę szpitala klinicznego. Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia.