Zajęcia adresowane będą do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. - Będziemy realizować zajęcia laboratoryjne, wykładowe czy artystyczne. Mamy również propozycje dla dzieci i młodzieży w postaci powtórek i przygotowania np. do egzaminu 8-klasisty. Nasi nauczyciele językowi włączyli się w to, przygotowali ofertę 30-godzinnych kursów, jak również kursów maturalnych - mówi prof. Elżbieta Sałata, prorektor ds. dydaktycznych i studenckich. - Chodzi o to, aby nasze dzieciaki miały możliwość uczestniczenia w czymś innym, niż codzienne zajęcia - dodaje Bogusław Tundzios, kierownik wydziału MSCDN w Radomiu.
Jak tłumaczy Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia, takie inicjatywy są bardzo ważne, bo dzięki nim młodzież może się rozwijać i poznawać inne metody nauki. - Naszym celem jest to, żeby uczniowie wyszli ze swoich naturalnych warunków szkolnych, poznali naukę od strony laboratoryjnej i praktycznej. To dla nas bardzo ważne i kluczowe, bo mamy świadomość, że uczniowie naszych szkół są naturalnym narybkiem uniwersytetu. To również bodziec, który pozwoli nam zatrzymać tych młodych ludzi w Radomiu i regionie radomskim, tę najzdolniejszą młodzież.
https://www.cozadzien.pl/zdjecia/podpisanie-umowy-miedzy-uth-a-mscdn-zdjecia/77858
Podpisana w środę umowa o współpracy zwiększa obszar działania zajęć, oferowanych przez uniwersytet. Profesor Sławomir Bukowski, rektor UTH podkreśla, że jest to jedna z misji radomskiej uczelni. - Ta nasza inicjatywa bardzo dobrze się sprawdza, Uniwersytet Dziecięcy cieszy się dużym powodzeniem. Rozszerzamy swoją działalność poza Radom, jesteśmy obecni w Białobrzegach, będziemy też rozmawiać w innych miejscowościach podregionu - zapewnia prof. Sławomir Bukowski, rektor UTH w Radomiu.
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny podpisał również umowę z Publiczną Szkołą Podstawową nr 5 w Radomiu, dzięki czemu uczniowie tej placówki mogą - w ramach podstawy programowej - realizować lekcje np. w laboratoriach chemicznych. - W szkole realizowana jest pewna innowacja, dotycząca zajęć laboratoryjnych. Na razie zajęcia były prowadzone w ramach laboratorium chemii. Dzieci mają część teoretyczną w szkole, potem przychodzą do nas. To zajęcia wpisane w podstawę programową - tłumaczy prof. Elżbieta Sałata.
https://www.cozadzien.pl/edukacja/collegium-anatomicum-otwarte/77800
Zajęcia w ramach Radomskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży będą odbywały się w kilku grupach. Organizatorzy cały czas czekają na zgłoszenia.