Wydarzenie odbyło się przed siedzibą Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Obecni byli nie tylko kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Polskiego Stronnictwa Ludowego, którzy startują z listy Trzeciej Drogi, ale także sympatycy oraz członkowie PSL-u. - Chciałbym zaprosić do głosowania na Trzecią Drogę, na Polskie Stronnictwo Ludowe i Polskę 2050. Na tą siłę polityczną, która jest normalna, nie lewacy, nie prawacy, ale Polacy. Zaprosić do głosowania na tych, którzy są stąd, którzy będą reprezentować nasze lokalne sprawy w wielkiej, zjednoczonej Europie. To są osoby niezwykle przygotowane, mające wiedzę, doświadczenie i umiejętności. To osoby będące w rządzie jak Bożena Żelazowska czy Konrad Wojnarowski, a także osoby z doświadczeniem w samorządzie - zapewniał Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier, minister obrony narodowej i prezes PSL.
Podczas konferencji Kosiniak-Kamysz w skrócie opowiedział o postulatach Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sporo czasu poświęcił rolnictwu. Jak tłumaczył, PSL zawsze walczył i będzie dbał o interesy polskiego rolnictwa. Wicepremier zauważył, że już dzięki staraniom polskiego rządu, w tym m.in. posła Mirosława Maliszewskiego, udało się zablokować część niekorzystnych zapisów Zielonego Ładu. - Nie ma odłogowania, nie ma kontroli w mniejszych gospodarstwach do 10 hektarów. Będą też inne zasady wsparcia finansowego. Bardzo ważna rzecz - nie będzie też niesprawiedliwego ograniczenia korzystania ze środków ochrony roślin, co szczególnie uderzyłoby w nasze polskie rolnictwo. To efekty naszej pracy. Nie ma prawie tranzytu przez Polskę, bo przeniesiono go do Rumunii. Wzmocniono kontrolę na granicach i będą one dalej wzmacniane - wymieniał Kosiniak-Kamysz.
Bożena Żelazowska podkreśliła, że potrzeb i obowiązków jest zdecydowanie więcej. Podczas piątkowego wydarzenia opowiedziała o swojej dotychczasowej pracy. Obecnie jest posłem PSL-u, a także sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W przeszłości pełniła mandat radnego sejmiku województwa mazowieckiego. - Musimy naprawić Zielony Ład, pomóc polskim rolnikom. Nie możemy też zapomnieć o tych najsłabszych, o ludziach, którzy potrzebują naszej pomocy, o ludziach chorych. Musimy zainwestować w nowe rozwiązania i technologie w służbie zdrowia. Ważna jest też kwestia bezpieczeństwa - widząc to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, musimy je wzmacniać i przeznaczać na nie środki finansowe - zapowiedziała Żelazowska.
Oprócz Żelazowskiej, na liście Trzeciej Drogi znaleźli się także Stanisław Kubeł, Władysław Bartoszewski, Andrzej Rybus-Tołłoczko, Janina Orzełowska, Agata Bartkiewicz, Leszek Przybytniak, Ewa Springer-Kakiet, Konrad Wojnarowski oraz Rafał Nadratowski. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę, 9 czerwca.