- Chcemy pokazać, jak zdolną mamy młodzież w Radomiu i podsumować sukcesy radomskiej oświaty. Bezpośrednim przyczynkiem do zorganizowania spotkania stał się sukces Zespołu Szkół Elektronicznych, który zajął znakomite miejsce w rankingu miesięcznika „Perspektywy” – powiedział szef kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński.
Przypomnijmy, że technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu zajęło w rankingu znakomite szóste miejsce w kraju i pierwsze na Mazowszu. W uznaniu osiągnięć Zespołu Szkół Elektronicznych władze Radomia zdecydowały o przekazaniu placówce dodatkowych 58 tysięcy zł, pochodzących z oszczędności Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, z przeznaczeniem na wyposażenie pracowni oraz urządzenie stanowisk egzaminacyjnych, potwierdzających kwalifikacje zawodowe zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
– Pan dyrektor jakiś czas temu zwrócił się do mnie z prośbą o brakującą kwotę na doposażenie pracowni. Szkoła sama już poczyniła wydatki na około 120 tys. zł. Udało nam się poczynić pewne oszczędności i tę brakującą kwotę dzisiaj przekazujemy. Wiem, że to dobra inwestycja – powiedział Karol Semik.
Przy okazji spotkania wyróżnieni zostali również laureaci i zwycięzcy olimpiad naukowych i ogólnopolskich konkursów. To uczniowie m.in.: VI Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, a także Zespołu Szkół Plastycznych i Zespołu Szkół Muzycznych. Wyróżnienia wręczono również opiekunom laureatów.
- Jesteśmy z was dumni i mamy nadzieję, że zawsze będziecie pamiętali o naszym mieście, a wasze sukcesy będą dobrą wizytówką Radomia. Chcemy, aby radomska oświata odnosiła sukcesy i dobrze przygotowywała uczniów do dalszej edukacji, a także, by jak najlepiej była przygotowana do wymogów rynku pracy – powiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Edukacja jest jedną z najmocniejszych stron naszego miasta. Możemy poszczycić się wysokim poziomem kształcenia praktycznie w każdej dziedzinie – od szkolnictwa artystycznego, poprzez nauki humanistyczne i ścisłe, po szkolnictwo zawodowe.