Realizacja konkursu grantowego była możliwa dzięki współpracy z amerykańskim partnerem Fundacji- GlobalGiving Foundation. Ponad 150 uchodźców otrzyma ogromne wsparcie, nadzieję oraz realną pomoc.
W ogłoszonym przez Fundację Klementyna konkursie granatowym, złożono 13 wniosków, z których 4 nie przeszyły oceny formalnej. W drugim etapie, po dokonaniu oceny merytorycznej, komisja przyznała dofinansowanie 8 wnioskom na realizację projektów:
1. Fundacja Akademia Kreatywnych Pomysłów, projekt „Mosty Przyjaźni”
2. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju aktywności lokalnej „Animator”, projekt „W ciasnych domach dzieci się nudzą”
3. Grupa nieformalna „Zakręceni na dobro”, projekt „Pełnosprawna integracja bez granic”
4. Grupa nieformalna Razem dla społecznego rozwoju młodzieży, projekt „Młodzież w drodze do samodzielności społecznej”
5. Grupa nieformalna Piotr Frankowski i przyjaciele, projekt „Integracyjne warsztaty zajęciowe dla grup dzieci i młodzieży wraz z matkami, a także dla szkolnych klas mieszanych”
6. OSP w Długowoli, projekt „Akcja integracja!”
7. Grupa nieformalna Łączy nas wieś!, projekt „Podróże bez granic”
8. Grupa nieformalna Tłumacze języka migowego ukraińskiego, projekt „Specjalistyczne wsparcie dla głuchych uchodźców z Ukrainy”
Granty przyznane przez Fundację Klementyna zostaną zainwestowane w różnorodne inicjatywy, które mają na celu wsparcie psychologiczne oraz integrację społeczną uchodźców. - Jesteśmy głęboko zaangażowani w pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Nasza fundacja aktywnie wspiera inicjatywy, które mają realny wpływ na poprawę warunków życia tych ludzi - mówi Dawid Jarząbek-Nowak, prezes Fundacji Klementyna.
Inicjatywy Fundacji Klementyna na rzecz uchodźców z Ukrainy są częścią szerszej misji organizacji, która koncentruje się na tworzeniu pozytywnych zmian społecznych i pomocy potrzebującym. Dzięki przyznawanym grantom i zaangażowaniu społeczności, Fundacja Klementyna dąży do budowania lepszej przyszłości dla wszystkich dotkniętych konfliktem na Ukrainie.