Kampania Społeczna „Kocham Polskę” to cykliczne przedsięwzięcie organizowane przez Młodzież Wszechpolską od 2005 r. W walentynki, 14 lutego członkowie Młodzieży Wszechpolskiej wychodzą na ulice polskich miast, aby rozdawać plakaty promujące nowoczesny patriotyzm. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ w święto zakochanych młodzi działacze chcą przypomnieć społeczeństwu o miłości do Ojczyzny. W walentynki plakaty były rozdawane także w Radomiu na pl. Jagiellońskim. - Zastanówmy się dzisiaj, czy miłość do Ojczyzny okazujemy tylko od święta czy na co dzień. Czy zastanawiamy się co zagraża Polsce? Czy nasza miłość opiera się tylko na pięknych słowach, hasłach, czy jest realnym świadectwem codziennej miłości i troski o nasz kraj? Dzisiaj zachęcamy wszystkich Polaków, aby dokonali takiej refleksji i zadali sobie pytanie - czy ja kocham Polskę? A jeżeli tak, to czy dbamy o nią na co dzień? - mówiła Zuzanna Okulska-Bożek, prezes radomskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej.
W tym roku kampania "Kocham Polskę" porusza tematykę tożsamości we współczesnym, zglobalizowanym świecie. - Na nowo postanowiliśmy odkryć naszą kulturę i folklor. Chcemy zachęcić społeczeństwo do okazywania miłości do kraju, ponieważ kultura narodowa i miłość do ojczyzny nie są sprawą prywatną. Ta miłość powinna być publicznie okazywana - mówiła Zuzanna Okulska-Bożek.
Pomysłodawcą i twórcą plakatów jest prezes radomskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej. - Podstawą do stworzenia plakatów był ręcznie namalowany przeze mnie obraz. Jest to prosta ilustracja, która zawiera kilka symbolicznych elementów. Na obrazie widzimy kapliczkę, czyli mały, prosty element architektury sakralnej. Jest to odniesienie do katolickiego fundamentu, który buduje naszą polską tożsamość. Dawniej kapliczka nie była tylko miejscem indywidualnej kontemplacji, ale była przede wszystkim miejscem spotkań lokalnej społeczności - mówiła Zuzanna Okulska-Bożek. - Natomiast młoda para, którą widzimy na obrazie, nawiązuje do tradycyjnych wartości rodzinnych oraz do dzisiejszego święta zakochanych. Ubiór kobiety symbolizuje barwy polskiej flagi. Zaś młody mężczyzna, który obejmuje kobietę, symbolizuje słuszną postawę, którą powinien reprezentować każdy Polak. Jest to troska i miłość do Polski - tłumaczyła prezes radomskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej
Zainteresowani otrzymaniem plakatu mogą skontaktować się z członkami Młodzieży Wszechpolskiej poprzez media społecznościowe.
https://dami24.pl/wiadomosci/walentynkowa-akcja-mlodziezy-wszechpolskiej/25886