Radomscy aktorzy nie mogli narzekać na brak pracy i nudę. W zakończonym właśnie sezonie artystycznym 2018/2019, Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego przygotował 10 premier: trzy na Dużej Scenie, pięć na Scenie Kameralnej i dwie na Scenie Fraszka. W tym czasie wznowiono także kilka dużych produkcji: „Anna Karenina”, „Władza”, „Cafe Sax” i „Skrzypek na dachu”. W sumie aktorzy radomskiego teatru zagrali 389 spektakli, które obejrzało ponad 73,5 tysiąca widzów. Wśród frekwencyjnych rekordzistów znalazły się „Szalone nożyczki”, które wystawione zostały 24 razy, a spektakl obejrzało ponad 8600 widzów; „Damy i huzary” zagrano w sumie 20 przedstawień, na które przyszło ogółem 6600 widzów; „Seks dla opornych” wystawiono 22 razy i obejrzało go blisko 2300 widzów, a „Daszeńkę” zagrano aż 43 razy (scena fraszka), spektakl obejrzało ponad 3 tysiące osób.
https://www.cozadzien.pl/kultura/makbet-na-deskach-radomskiego-teatru/54935
Tetar im. Jana Kochonowskiego był także organizatorem XIII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Wzięło w nim udział 11 zespołów z Polski i zagranicy. W tym czasie teatr odwiedziło ponad 2 000 widzów.
W kwietniu radomski teatr wziął udział w dwóch prestiżowych festiwalach: 44. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych / „Klasyka Żywa" oraz 39. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, gdzie zaprezentował spektakl „Ferdydurke" na podstawie powieści Witolda Gombrowicza, który znalazł się w gronie laureatów 44. Opolskich Konfrontacji Teatralnych. Nagrodą za reżyserię „Ferdydurke” uhonorowana została Alina Moś-Kerger.
https://www.cozadzien.pl/kultura/ferdydurke-nagrodzona/55456
https://www.cozadzien.pl/kultura/amadeusz-na-duzej-scenie/56517
W sezonie artystycznym 2018/2019 zmodernizowano między innymi dużą scenę oraz przestrzeń przeznaczoną dla widzów (II etap inwestycji). W naborze 2019 Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego pozyskał środki z MKiDN w łącznej wysokości 464 tys. zł.
https://www.cozadzien.pl/kultura/krawiec-pan-niteczka-w-teatrze/56014
Z ważniejszych informacji spektakl „Bea” został zakwalifikowany do udziału w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona”, który odbywać się będzie w dniach 12-20 października w Teatrze Nowym w Zabrzu. Przedstawieniem interesuje się także m.in. MITEM Madách International Theatre Meeting w Budapeszcie, prowadzone są również rozmowy z kilkoma innymi festiwalami.
https://www.cozadzien.pl/kultura/bea-polska-prapremiera-w-radomskim-teatrze/53528
Natomiast spektakl „Daszeńka” zakwalifikowany został do telewizyjnego projektu iTeatr dla Szkół (projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony; w ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej).
https://www.cozadzien.pl/kultura/napis-powodem-sasiedzkiego-konfliktu/50272