Grupa Badawcza Zarządzania Behawioralnego w Innowacyjności, która jest częścią Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji, realizuje projekty badawcze ukierunkowane na rozwój innowacji edukacyjnych, głównie dla przedsiębiorców, ale też innych podmiotów zainteresowanych tą tematyką.
Projekt „Ryzyko kulturowe w erze globalizacji – kompetencje a rzeczywistość” (Erasmus+), który został zakończony w czerwcu 2021, miał na celu identyfikację zagrożeń kulturowych w organizacji oraz opracowanie metod radzenia sobie z ryzykiem kulturowym tak, aby organizacja działała w sposób jak najbardziej efektywny. Dla kadry menedżerskiej i kadry niższego szczebla, które pracują w środowisku wielokulturowym, został więc przygotowany program szkoleń on-line.
Celem drugiego projektu „Zrozumienie i opracowanie modeli biznesowych w erze globalizacji” (ProBM2) jest poszerzenie wiedzy na temat modeli biznesowych i podniesienie umiejętności przedsiębiorców - zarówno obecnych, jak i przyszłych - oraz trenerów osób dorosłych w tym zakresie. Powstanie program szkoleń, dzięki któremu beneficjenci będą mogli sami opracować i zastosować dobry model biznesowy w swoich obecnych lub przyszłych przedsiębiorstwach.
https://www.cozadzien.pl/radom/spacerkiem-po-miescie-rzeznia-miejska/77924
Trzeci projekt - „Narzędzia dla dostawców szkoleń ukierunkowane na opracowanie interaktywnych treści gamingowych” (i-Content) ma na celu opracowanie narzędzi ułatwiających przygotowanie szkolenia z wykorzystaniem elementów gier. Projekt wskaże, jakie narzędzia, oprogramowania i inne elementy są potrzebne, aby taki kurs stworzyć i sprawić, by był on interesujący dla użytkownika.
- Wszystkie trzy projekty ukierunkowane są na stosowanie elementów gier w szkoleniach. Gry, które wydają nam się czymś banalnym i dziecinnym, w rzeczywistości w dużej mierze podnoszą efektywność i skuteczności szkoleń w zasadzie w każdej tematyce – twierdzą specjaliści z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji.
Sieć Badawcza Łukasiewicz, którą współtworzy także radomski Instytut Technologii Eksploatacji, to trzecia pod względem wielkości sieć badawcza w Europie. Dostarcza atrakcyjnych, kompletnych i konkurencyjnych rozwiązań technologicznych i edukacyjnych. Angażuje przy tym najwyższe w Polsce kompetencje naukowców i unikalną w skali kraju aparaturę naukową.